Akulaadijate kasutusjuhend

Kuidas valida endale sülearvuti laadijat?

Laadija valimine on tegelikkuses väga lihtne, kui järgida paari olulist põhimõtet. Enamuse laadiajte puhul ei ole seda probleemi, et need sobivad ainult ühele arvutimudelile, vaid nad on kasutatavad mitmete tootjate arvutitel.

Laadija valimise seisukohast on kõige olulisem selgeks teha laadija pistiku mõõt, laadimiseks vajalik pinge (V) ja voolutugevus (A). Pinge ja vooltugevus määravad ära laadija võimsuse

V x A= W

Kui pistik sobib Teie arvutiga siis on oluline jälgida, et pinge oleks sama kui on tootjapoolt määratud, ning voolutugevus on võrdne või suurem.

Kui toome näiteks Lenovo sülearvuti, siis võib olla märgitud voolutugevuseks 3,25A ja osadel 4,5A.

3,25A x 20V = 65W

4,5A x 20V = 90W

Sülearvuti, mille originaallaadija on 90W, tuleks kasutada ka edaspidi 90W laadijat. 90W laadijat võib kasutada ka 65W laadijat kasutava sülearvuti juures, kuna laadijal jagub ressurssi. Kuid 65W laadija kasutamine 90W sülearvuti juures ei ole soovitatav ja osadel juhtudel ka mitte võimalik, kuna arvuti saab aru, et tegemist ei ole piisavalt võimsa laadijaga. Kuid hea oleks jälgida, et ei kasutataks laadijat, mis on üle kahe korra võimsam, ehk ära lae näiteks 40W arvutit 90W laadijaga.

Vale laadija ühendamine võib kahjustada nii sülearvutit, laadijat kui ka sülearvuti akut.

Õige laadija leidmiseks saate kasutada kodulehe otsingut, sisestades oma arvuti mudeli, või laadija mudeli.

Kuidas selgeks teha oma arvuti või laadija mudelinumber?

Kõige esimene võimalus on üles otsida enda arvuti pealt sülearvuti mudeli number ja kasutada seda otsinguväljal üleval paremas nurgas. Kõige lihtsam on seda informatsiooni leida sülearvuti põhja alt. Sama sildi peal on tavaliselt kirjas ka pinge (V) ja voolutugevus (A).